تبلیغات
طرفداران بارسلونا

نویسندگان
نظر سنجی
به نظر شما توپ طلا به چه کسی میرسد؟
گزارش روز: مارتینو، چهارمین آرژانتینی در تاریخ باشگاه بارسا

سرمربیان آرژانتینی ای که پیش از او روی نیمکت مربیگری بارسا نشسته بودند، همگی سرشناس بودند و بعد از جدایی شان از بارسا، ردپایشان برای همیشه درتاریخ باشگاه مانده

جراردو تاتا مارتینو دوشنبه شب و بعد از توافق با سران باشگاه بارسلونا پنجاه و دومین سرمربی تاریخ غنی باشگاه بارسلونا لقب گرفت و حالا چهارمین سرمربی ای است که روی نیمکت مربیگری نوکمپ نشسته است.

سرمربیان آرژانتینی ای که پیش از او روی نیمکت مربیگری بارسا نشسته بودند، همگی سرشناس بودند و بعد از جدایی شان از بارسا، ردپایشان برای همیشه درتاریخ باشگاه مانده: النیو ارررا (که برای دو دوره هدایت بارسا را در دست داشت) روکه اولسن و سسار لوئیس منوتی که در طول دوران حضور دیگو ارماندو مارادونا در بارسا مربی او بود.

اولین دوران حکمرانی یک آرژانتینی در نوکمپ دربین سالهای 1958 تا 1960 و با حضور النیو ارررا رقم خورد. در طول این دو سال بارسا یک قهرمانی در جام فریاس (1958)، دو قهرمانی در لالیگا (9-1958 و 60-1959) و یک قهرمانی در جام خنرالیسیمو (1959) به دست آورد. ارررا با سبک کاتاناچو، فلسفه جدیدی را در بارسا حکمفرا کرد و به علاوه جملاتی را برزبان آورد که در تاریخ باشگاه بارسا جاودانه شد:« با ده نفر بهتر از یازده نفر می توان بازی کرد»؛ یا:« ما بدون پیاده شدن از ماشین، پیروز می شویم.» او در بین سالهای 1979 تا 1981 نیز هدایت بارسا را در دست داشت و در طول این دوره هم در سال 1981 توانست با این تیم قهرمان جام خنرالیسیمو Generalísimo  شود.

روکه اولسن هم برای دو فصل هدایت بارسا را در دست داشت: 6-10965 و 7-1966. در طول این دو فصل بارسا تنها توانست در سال 1966 قهرمان کوپا فریاس شود و در بازی فینال مقابل رئال ساراگوسا به پیروزی رسید.او به خاطر نظم و انسجامی که درمیان بازیکنانش برگزار می کرد، شناخته شده و مشهور است.

درنهایت این سسار لوئیس منوتی بود که در مارس سال 1983 به سمت مربیگری بارسا برگزیده شد. درهمان فصل بارسا با او قهرمان جام حذفی و لالیگا شد و در سال بعد که آخرین سال حضور او در باشگاه کاتالان بود، منوتی تیمش را قهرمان سوپرکاپ اسپانیا نمود. تیم های او به خاطر ارائه فوتبالی جذاب، با پاسکاری های متعدد و مالکیت توپ مشهور بودند. او در حقیقت بانی مکتبی در فوتبال آرژانتین به نام «منوتیسمو» بود که درواقع درمقابل «بیلاردیسمو» قرار داشت. رابطه صمیمی او با مارادونا و انداختن جلسات تمرینی تیم به عصرها، از جمله مواردی بود که درتاریخ باشگاه کاتالان باقی مانده.
طبقه بندی: اخبار بارسلونا،
برچسب ها: اخبار، اخبار بارسلونا، جید ترین اخبار بارسلونا، اخبار بارسا، جدید تریت اخبار بارسا، بارسلونا، طرفداران بارسلونا، طرفدار بارسا، مسی، طرفدار مسی، بروز ترین اخبار بارسا، بروز ترین اخبار بارسلونا، بهترین اخبار بارسلونا، بهترین اخبار بارسا، بهترین و جدید ترین مطالب بارسا، مربی، مربی بارسا، هواداران بارسا، هواداران بارسلونا، جدید ترین و بهترین اخبار بارسا، بروز ترین سایت ورزشی، بهترین سایت ورزشی، بهترین سایت ورزشی اخبار بارسا، بهترین سایت ورزشی بارسلونا، بهترین سایت ورزشی اخبار بارسلونا، News، news Barcelona news Jade Barcelona، Barcelona News، New Tryt news Barcelona، Barcelona، Barcelona fans، fan club، Messi، Messi fans، most updated club news، the most updated news Barcelona news FC Barcelona the best club news، Barca are the best and most recent content، instructor، coach، Barça، Barça fans، Barcelona fans of the newest and best Barça news، the most updated sports site best sports sites best sports news website، Barca، Barcelona are the best sports site best sports sites Barcelona News،
[ چهارشنبه 2 مرداد 1392 ] [ 01:31 ب.ظ ] [ عماد قندری ]
درباره وبلاگ

با سلام من عماد طرفدار پرو پا قرص بارسلونا و لیونل مسی هستم و قصد دارم مطالب و هر چیز دیگه ای که در مورد تیم بارسلونا هستو تو این وب قرار بدم و از شما میخوام که با نـــظـــــراتـتـون به من انرژی بدید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Online User