تبلیغات
طرفداران بارسلونا

نویسندگان
نظر سنجی
به نظر شما توپ طلا به چه کسی میرسد؟
پنجشنبه هفته گذشته بود که مهلت رای دادن کاپیتان ها و سرمربیان تیم های ملی عضو فیفا برای انتخاب برنده توپ طلا به اتمام رسیدو حالا در روز 29 نوامبر، نام سه نامزد نهایی توپ طلای سال 2012 اعلام می شود و کمتر از 15 روز دیگر تا اعلام نام این سه نامزد فاصله داریم. به همین خاطر بحث ها برسرانتخاب برترینهای دنیای فوتبال داغ تر از هر زمان دیگری است و دراین میان مثل سالهای گذشته، دوباره بحث بر سر این است که مسی بهتر است یا رونالدو . صحبت های زیادی مطرح می شود و اسطوره های دنیای فوتبال هم نظراتشان را ابراز می کنند. رونالدوی برزیلی که جوان ترین بازیکن تاریخ دنیای فوتبال بود که این جایزه را مال خود کرده، معتقد است که توپ طلای امسال حق مسی است و اکثریت بزرگان دنیای فوتبال هم با او موافقند. تنها لوتار متئوس، اسطوره سابق فوتبال آلمان معتقد است که با وجود اینکه مسی بهترین دنیای فوتبال است، ولی این جایزه باید به یک بازیکن اسپانیایی برسد و ژاوی یا اینیستا را شایسته دریافت توپ طلای سال 2012 می داند

اسطوره فوتبال برزیل درمورد کریستیانو رونالدو هم گفت:« رونالدو یک بازیکن  توانا و عملگراست. رونالدو خیلی باتکنیک و پرتوان است ولی مسی علاوه بر این مهارتها، در خیلی از صحنه ها همه را انگشت به دهان می گذارد.»رونالدوی برزیلی که پارسال سومین توپ طلای مسی را به دستان این بازیکن ریزنقش آرژآنتینی داد، معتقد است که امسال هم بایداین جایزه مال مسی شود:« مسی علاوه بر آنکه کلیدی و تعیین کننده است، گلهای زیادی می زند و جامهای زیادی می برد. مسی جادوی خاص و متفاوتی در دنیای فوتبال دارد. البته اینیستا و ژاوی هم مدعیان بزرگی هستند. آنها بازیکنان فوق العاده ای هستند ولی به این خاطر که بیشتر در خط میانی بازی می کنند، شاید خیلی تحت مدنظر قرار نمی گیرند.»

تونی شوماخر یکی از دروازه بانان موفق آلمانی هم دراین باره گفته:«به نظر من، توپ طلای فیفا امسال هم به مسی می رسد. او با بالاترین سرعت ممکن ، کارهای خارق العاده ای در زمین چمن انجام می دهد.» ویلی سانیول،مدافع سابق تیم ملی فرانسه و باشگاه بایرن هم  نظرش را دراین باره مطرح کرده:«اگر فقط بحث کیفیت مطرح باشد، به نظر عملکرد مسی به نحوی است که کسی نمی تواند از او جلو بزند.»

آلن گیگر هم با شوماخر و سانیول موافق است:« من بیشتر تحت تاثیر سبک بازی و رفتار و شخصیت مسی در زمین فوتبال قرار می گیرم. البته باید این را هم اضافه کنم که ژاوی و اینیستا هم بدون شک در پست های تخصصی خودشان جزو بهترین های دنیا هستند.»

لوتار متئوس، اسطوره سابق تیم ملی آلمان نظرش با سایرین کمی متفاوت است:« کریستیانو رونالدو و لیونل مسی ثابت کرده اند که از نظر گلزنی فوق العاده اند.البته باید درنظر داشت که هیچ کدام از این دو بازیکن نتوانستند موفقیت ها و بازیهای درخشانشان را درتیم ملی کشورهایشان انجام دهند. به همین خاطر فکر می کنم که توپ طلای سال2012 باید به یک اسپانیایی برسد. نظر من ژاوی و اینیستاست. آنها شاید به اندازه رونالدو و مسی گلزنی نکرده باشند،ولی هردویشان جامهای پی در پی و متعددی را چه در تیم باشگاهی شان و چه برای تیم ملی کشور شان کسب کرده اند. آنها قلب تیم هایشان هستند.»

Lionel Messi - Barcelona (Balon d'or)
برچسب ها: گزارش روز: اسطوره ها مسی را برنده توپ طلا می دانند،
[ جمعه 26 آبان 1391 ] [ 06:51 ب.ظ ] [ عماد قندری ]
درباره وبلاگ

با سلام من عماد طرفدار پرو پا قرص بارسلونا و لیونل مسی هستم و قصد دارم مطالب و هر چیز دیگه ای که در مورد تیم بارسلونا هستو تو این وب قرار بدم و از شما میخوام که با نـــظـــــراتـتـون به من انرژی بدید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Online User